Filma Me Titra Shqip: The Good, the Bad and the Ugly

161 min 1966 8.4 / 5618
Kategoria:
Viti: Dec 23, 1966
Gjuha Origjinale: IT
Popullariteti: 39.981
Shikime: 3155
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Një mashtrim për gjueti monedhash àri bashkon dy burra(Biondi dhe Tuko) në një aleancë të vështirë kundër një të treti(Sy Engjëlli), në garë për të gjetur një thesar të varrosur në një varrezë të largët. Të ashtuquajturit Biondi dhe Tuko janë ortakë të vjetër që përgjatë historisë plot peripeci provojnë nga njëri-tjetri edhe tradhëtinë, edhe hakmarrjen, edhe shpëtimin e jetës dhe janë të gatshëm të bëjnë gjithçka për të shtënë në dorë àrin. Ata detyrohen të bashkëpunojnë për të arritur qëllimin,
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR