Filma Me Titra Shqip: A Prophet

155 min 2009 7,6 / 798
Kategoria: Krim Dramatik
Viti: Aug 26, 2009
Gjuha Origjinale: FR
Popullariteti: 8,009
Shikime: 739
Pershkrimi
Kur Malik El Xhebina, dënohet me gjashtë vjet burg, ai nuk mund të lexojnë dhe as të shkruajnë. Aty në burg Maliku bëhet hamall nga kreu i bandës Korsikane i cili sundon burgun dhe kur merr liri-dalje kryen disa misione për të. Por Malik është i guximshëm e i mençur, dhe në fshehtësi ai zhvillon planet e tij...
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR