Filma Me Titra Shqip: Bahubali: The Beginning

158 min 2015 7,3 / 268
Kategoria: Aksion Dramatik
Viti: Jul 10, 2015
Gjuha Origjinale: TE
Popullariteti: 9,295
Shikime: 1251
Pershkrimi
Një mosmarrëveshje midis dy vëllezërve zgjatet për dy breza. Kjo është pjesa e parë e një drame me dy pjesë. Pjesa e parë tregon luftën e vëllezërve Bahubali dhe Bhallaladeva për fronin e mbretërisë se Mahishmatit.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR