Filma Me Titra Shqip: King Arthur

126 min 2004 6,2 / 1659
Kategoria: Aventure Lufte Histori
Viti: Jul 7, 2004
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 10,994
Shikime: 3832
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Filmi “Mbreti Artur” është fitues i 4 çmimeve Oskar dhe nominuar për 8 të tjerë. Regjia nga Antoine Fuqua. Skenari nga David Franzoni, cili e ka shkruar edhe skenarin për “Gladiatorin”. Këtu injorohen tërësisht mitet e njohura dhe “Mbreti Artur” është si një udhëheqës ushtarak në shërbim të Romës, i cili ka jetuar në shekullin e 2-të.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR