Filma Me Titra Shqip: Pride & Prejudice

135 min 2005 7,9 / 3860
Kategoria: Dramatik Romance
Viti: Sep 16, 2005
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 15,131
Shikime: 3789
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Shkëndijat fluturojnë kur Elizabeta Bennet takon, të pasurin, dhe krenarin z. Darsi. Por zoti Darsi me gjysmë zemre e gjen veten duke rënë në dashuri me një grua nën klasën e tij. Ç'ë çdo kush mund të kapërcej krenarinë dhe paragjykimet e tyre?
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR