Filma Me Titra Shqip: Defiance

137 min 2008 6,8 / 1059
Viti: Dec 31, 2008
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 12,724
Shikime: 3589
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Vëllezërit hebrik të pushtuar nga nazistët e Evropës Lindore shpëtojnë duke ikur në pyjet Belarussian, ku ata bashkohen me luftëtarët e rezistencës ruse dhe përpiqen për të ndërtuar një fshat në mënyrë për të mbrojtur veten dhe rreth 1,000 hebrenj që nuk munden të luftojnë.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR