Filma Me Titra Shqip: The Girl with the Red Scarf

90 min 1978 7,4 / 35
Kategoria: Dramatik Romance
Viti: Jan 1, 1978
Gjuha Origjinale: TR
Popullariteti: 3,198
Shikime: 1145
Trailer: YouTube
Pershkrimi
" Shamikuqja " : Iliazi është njeri i vetëm nga Stambolli që vjen në një fshat të largët duke punuar si një shofer kamioni. Ai dhe vajza e bukur nga fshati, Asia, bien në dashuri dhe martohen. Djalit të tyre ia vënë emrin Samet. Shpesh herë Iliazi lë fshatin për shkak të punës, por një ditë ai nuk kthehet më.....
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR