Filma Me Titra Shqip: 12 Years a Slave

134 min 2013 7,9 / 7464
Kategoria: Dramatik Histori
Viti: Oct 18, 2013
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 25,562
Shikime: 1864
Trailer: YouTube
Pershkrimi
I bazuar në historinë e vërtetë të betejës së një njeriu për mbijetesë dhe liri. Në Shtetet e Bashkuara të para-Luftës Civile, Solomon Northap, një zezak i lirë nga periferitë e Nju Jorkut, rrëmbehet dhe shitet si skllav. Duke u përballur me mizorinë, si dhe mirësitë e papritura, Solomoni lufton jo vetëm për të qëndruar gjallë, por për të mbajtur dinjitetin e tij. Në vitin e dymbëdhjetë të odisesë së tij, takimi i rastësishëm i Solomonit me një abolicionist kanadez do t'i ndryshojë përgjithmonë
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR