Filma Me Titra Shqip: Kingdom of Heaven

144 min 2005 6,7 / 2367
Viti: May 3, 2005
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 11,712
Shikime: 4311
Trailer: YouTube
Pershkrimi
(MRETËRIA QIELLORE) është një aventurë epike. Bëhet fjalë për të kaluarën e një luftëtari i cili ka kaluar dekada të gjata në luftë dhe ka pësuar shtypje e humbje të mëdha. Një i huaj në një vend të huaj. Ai është në shërbim të një mbreti i cili pavarësisht nga mosha e re, është i destinuar të presë vdekjen nga dita në ditë pasi vuan nga lebroza. Heroi i filmit bie në dashuri me mbretëreshën por kjo dashuri është e pamundur dhe e ndaluar për shumë arsye. Ndërkohë ai formon ushtrinë e tij dhe afr
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR