Filma Me Titra Shqip: Legend

131 min 2015 6,8 / 1961
Kategoria: Krim Thriller
Viti: Sep 9, 2015
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 10,021
Shikime: 2254
Pershkrimi
Filmi tregon historinë e gangsterëve binjakë identike Reggie dhe Ronnie Kray, dy nga kriminelët më famëkeqë në historinë e Britanisë, dhe perandorinë e tyre të krimit të organizuar në lindje të Londrës gjatë viteve 1960.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR