Filma Me Titra Shqip: Alexander

175 min 2004 5,8 / 2034
Kategoria: Aksion Aventure Romance
Viti: Nov 21, 2004
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 13,83
Shikime: 4944
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Oliver Stone kërkon historinë e vërtetë dhe të mrekullueshme të Aleksandër Manjo (Colin Farrell), që në shekullin e IV P. Krishtit pushtoi Greqinë, Persinë, Afganistanin dhe Indinë: 90% të botës që njihej atëherë. I detyruar të përballej me ushtritë më të fuqishme dhe më të mëdha të mbretërive të ndryshme, ai nuk humbi asnjë betejë. Aleksandri ishte dhe një bir i dashur për babain e tij (Val Kilmer), sado i rritur me një dashuri ambicioze dhe të egër të nënës së tij (Angelina Jolie), ai kishte n
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR