Filma Me Titra Shqip: The Hunger Games

142 min 2012 7,1 / 15796
Viti: Mar 12, 2012
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 12,818
Shikime: 621
Pershkrimi
Çdo vit, për të parandaluar revoltat e popullsisë, presidenti dhe qeveria e Panem zhvillojnë Lojërat e Urisë dhe zgjedhin në mënyrë të rastësishme një djalë dhe një vajzë nga të 12-të rrethet si konkurrentët për këtë ngjarje të madhe televizive, e cila zhvillohet nëpërmjet një sërë e testeve fizike dhe luftimeve deri në vdekje duke i dhënë fund me triumfin e një fituesi. Katnis Everdin do të marrë pjesë vullnetarisht në këtë eveniment për të zënë vendin e motrës së saj të vogël.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR