Filma Me Titra Shqip: GoodFellas

145 min 1990 8,4 / 6706
Kategoria: Dramatik Krim
Viti: Sep 12, 1990
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 22,663
Shikime: 4817
Pershkrimi
Filmi ka marrë shumë vlerësime nga publiku dhe kritika dhe ka fituar 6 çmime Oscar, midis të cilave atë të regjisë dhe filmit më të mirë. Nga rrëfimi i tridhjetë vjet jetë në mafie i të penduarit Henry Hill, paraqiten stile, mentalitete dhe rite të të universit mafioz italiano-amerikan nëpërmjet vrasjeve, kontrabandës, shpërndarjes së drogës, rrëmbimeve, burgosjeve, por edhe drekave, festave, grave, fëmijëve, të dashurave, dhe ish "miqve", midis të cilëve Janes Conway (Robert De Niro) dhe gjakat
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR