Filma Me Titra Shqip: The King's Speech

118 min 2010 7,7 / 5675
Kategoria: Dramatik Histori
Viti: Sep 6, 2010
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 14,405
Shikime: 1376
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Fitues i 4 çmimeve Oskar. Historia e vërtetë e mbretit Xhorxh VI, i cili ishte përndjekur gjithë jetën nga një e metë në të folur dhe problemi më i madh ishin fjalimet në publik. Por me kombin në prag të luftës, gruaja e tij kërkon ndihmën e një terapisti, që me metoda të pazakonta do ta ndihmojë mbretin t’i japë popullit atë që kishte më shumë nevojë… një zë udhëheqës!
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR