Filma Me Titra Shqip: United

90 min 2011 7,1 / 79
Kategoria: Dramatik Histori
Viti: Jan 2, 2011
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 7,018
Shikime: 1016
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Të nisësh diçka nga zero është shumë herë më e thjeshtë se të rinisësh pas një shkatërrimi të madh. Historia e vërtetë e një skuadre të madhe si Manchester United! Skuadra me moshën më të re në histori, të quajtur “Busby Babes”, që kanë fituar ndonjëherë Ligën Angleze. Janë quajtur heronj, luftëtarë dhe mbi të gjitha, frymëzim. Dhe jo vetëm për futbollin! Tragjedia ajrore e vitit 1958 i mori jetën 8 lojtarëve kryesorë të “Busby Babes”. Me punën dhe guximin e trajnerit Xhimi Mërfi, skuadra rindër
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR