Filma Me Titra Shqip: Catch Me If You Can

141 min 2002 7,9 / 8518
Kategoria: Dramatik Krim
Viti: Dec 25, 2002
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 17,63
Shikime: 1380
Trailer: YouTube
Pershkrimi
“Më kap nëse mundesh” është historia e vërtetë e falsifikatorit Frank Abagnale Jr. i cili lindi më 27 prill të vitit 1948 dhe e shtriu “aktivitetin” e tij të mashtrimit për pesë vjet në vitet ’60. Mashtrimi i tij i parë ishte firmosja e çeqeve mbi llogarinë e tij, por tejet të ekzagjeruar. Ai u maskua si një pilot “Frank Williams” për të bërë xhiro falas rreth e rrotull botës. Më vonë u shtir si pediatër për 11 muaj në spitalin e Georgia-s, nën emrin “Frank Williams”. Falsifikoi diplomën e juris
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR