Filma Me Titra Shqip: Conquest 1453

160 min 2012 6,2 / 96
Viti: Feb 16, 2012
Gjuha Origjinale: TR
Popullariteti: 5,509
Shikime: 2025
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Pas vdekjes së babait të tij, Muratit II, Mehmeti II ngjitet në fronin e perandorisë osmane. Pasi vendos të eliminojë armiqtë e brendshëm dhe të jashtëm, ai vendos të bëjë atë që është i destinuar të bëjë... të pushtojë Kostandinopojën.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR