Filma Me Titra Shqip: Queen of the Desert

128 min 2015 6 / 148
Viti: Sep 3, 2015
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 6,711
Shikime: 1110
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Një film nga Werner Herzog, me Nicole Kidman, Rober Pattinson, James Franco, Damian Lewis. Filmi tregon historinë e Gertrude Bell, një personazh që ekzistonte vërtet, me jetën e pasur dhe aventuriere, në fillim të shekullit XX, ishte një udhëtare, shkrimtare, arkeologe, zbuluese, diplomatike dhe agjente sekrete dhe diplomate në emër të Perandorisë Britanike. Mbi të gjitha, ajo ishte si një lloj Lawrence-i i Arabisë në versionin femër. Për më tepër ndiqni filmin...
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR