Filma Me Titra Shqip: The Finest Hours

114 min 2016 6,4 / 1036
Viti: Jan 25, 2016
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 10,365
Shikime: 889
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Bazuar në një histori të vërtetë. Në 18 Shkurt të vitit 1982 një stuhi e madhe e ndan cisternën Pendëllton në dy pjesë, duke mbajtur brenda më shumë se 30 marinarë. Pavarësisht motit shumë të keq, Berni Ueber merr tre njerëz në një varkë shpëtimi dhe shpëtojnë ekuipazhin, një operacion që konsiderohej i pamundur.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR