Filma Me Titra Shqip: The Last Samurai

154 min 2003 7,5 / 3961
Viti: Dec 5, 2003
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 12,389
Shikime: 4110
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Në vitin 1876, kapitenit të alkoolizuar, Nathan Algren, i ngarkohet detyra të trajnojë ushtrinë e perandorit Meiji për të eliminuar samurait rebelë. Por gjërat nuk shkojnë siç pritej, pasi Algren përqafon kulturën e samurajëve dhe mbetet samurai i fundit.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR