Filma Me Titra Shqip: The Great Gatsby

143 min 2013 7,4 / 8023
Kategoria: Dramatik Romance
Viti: May 10, 2013
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 15,87
Shikime: 1683
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Ky film është bazuar në novelën me të njëjtin titull, shkruar nga F.Scott Fitzgerald. Tregohet dëshira e etje për famë e pushtet si dhe emocionet e forta te dashurisë së parë Nick Carraway, një djalosh nga Minnesota, shpërngulet në New York për të mësuar më tepër rreth botes së biznesit. Kështu ai merr një shtepi me qira dhe papritur njihet me fqinjin e tij Jay Gatsby, i cili organizon shpesh festa me njerëz ekstravagant e të kamur.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR