Filma Me Titra Shqip: Schindler's List

195 min 1993 8,6 / 9147
Kategoria: Dramatik Histori Lufte
Viti: Nov 30, 1993
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 22,757
Shikime: 3138
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Në Poloni gjatë Luftës së Dytë Botërore, Oskar Schindler gradualisht fillon të shqetësohet për fuqinë punëtore të tij çifute, pasi përjeton persekutimet e tyre nga nazistët. Ky film mban vendin e 7-të në rënditjen botërore të filmave më të mirë! Fituesi i 7-të çmimeve Oskar dhe i 70 çmimeve të tjera.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR