Filma Me Titra Shqip: 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

144 min 2016 7,1 / 1785
Kategoria: Aksion Histori Thriller
Viti: Jan 13, 2016
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 25,151
Shikime: 4880
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Në shtator të vitit 2012 militantë islamikë sulmojnë konsullatën amerikane në Libi, ku vritet ambasadori Stivens. Që nga ky moment, ushtarët dhe personeli do të luftojnë për 13 orë të gjata për të shpëtuar nga vdekja. Bazuar në histori të vërtetë.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR