Filma Me Titra Shqip: Edwin Boyd: Citizen Gangster

105 min 2011 5,6 / 31
Kategoria: Krim Dramatik
Viti: Sep 10, 2011
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 5,265
Shikime: 1058
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Kjo është historia e Edi Boijd, veteranit të luftës së dytë botërore i cili u shndërrua në një makth për bankat kanadeze duke i grabitur. Edi, duke u përpjekur për t'i plotësuar familjes së tij një ëndërr të paplotësuar, për t'u bërë një yll Hollivudi, merr një rrugë të rrezikshme dhe tragjike.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR