Filma Me Titra Shqip: American Gangster

157 min 2007 7,6 / 3074
Kategoria: Dramatik Krim
Viti: Nov 2, 2007
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 19,472
Shikime: 3658
Trailer: YouTube
Pershkrimi
AMERIKAN GANGSTER bazohet në një histori të vërtetë të viteve 70-të. Frenk Lukas është zezaku i parë që organizon një trafikim droge aq të përkryer sa që do ta kishin zili dhe familjet e mëdha të mafies në Nju Jork. Denzel Uashington në rolin e Frenk Lukas dhe Rasëll Krou në rolin e një agjenti të policisë që nuk do t’i ndahet Frenkut deri në fund. Një nga filmat më të mirë të vitit.
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR