Filma Me Titra Shqip: The Legend of Tarzan

109 min 2016 5,8 / 4466
Kategoria: Aksion Aventure
Viti: Jun 29, 2016
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 16,193
Shikime: 1134
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Legjenda e Tarzanit: Shumë vite kanë kaluar nga momenti kur njeriu i quajtur Tarzan la pas krahëve të tij xhunglat e Afrikës për një jetë të qytetëruar si John Clayton III, Lord Greystoke, me bashkëshorten e tij të dashur, Xhejn (Robbie) krah tij. Tani, ai është ftuar përsëri në Kongo për të shërbyer si misionar tregtie në emër të Parlamentit, por pas shpinës së tij janë ndërtuar plane nga Belgu, Kapiteni Leon Rom (Ualtz) dhe ai po përdoret si një gur shahu për lakmi dhe hakmarrje. Por ata që fs
Njoftime falas, njoftime pune


FILMAT E SYGJERUAR