Seriale Me Titra Shqip: Deca-Dence

Ended 2020 8.2 / 10
Kategoria: Animacion Dramatik
Viti: Jul 8, 2020
Gjuha Origjinale: JA
Popullariteti: 7
Shikime: 2124
Trailer: YouTube YouTube
Pershkrimi
Kanë kaluar shumë vite që kur njerëzimi u çua në prag të zhdukjes nga shfaqja e papritur e formave të panjohura të jetës Gadoll. Ata njerëz që mbijetuan tani banojnë në një kështjellë lëvizëse 3000 metra të lartë Deca-dence e ndërtuar për të mbrojtur veten nga kërcënimi Gadoll. Denizens of Deca-dence ndahen në dy kategori: ingranazhet, luftëtarët që luftojnë çdo ditë me Gadoll, dhe tankistët, ata që nuk kanë aftësi për të luftuar. Një ditë, Natsume, një vajzë tankiste që ëndërron të bëhet një Gear takon Kaburagi, një riparues armatimesh të Deca-dence. Ky takim i rastësishëm midis dy të kundërtave në dukje, vajzës me një qëndrim pozitiv që kurrë nuk heq dorë nga ëndrrat e saj dhe realistit që ka hequr dorë nga e tij, përfundimisht do të trondisë rrjedhën e ardhshme të kësaj bote.
Njoftime falas, njoftime pune


SERIALET E SYGJERUARA