Seriale Me Titra Shqip: Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Ended 2009 8.6 / 888
Viti: Apr 5, 2009
Gjuha Origjinale: JA
Popullariteti: 57
Shikime: 2790
Pershkrimi
Mosrespektimi i pamatur i Edward dhe Alphonse Elric për ligjet themelore të alkimisë i shqyeu gjysmën e gjymtyrëve të Edit nga trupi i tij dhe e la shpirtin e Al-it të kapur pas një parzmore të ftohtë. Për të rivendosur atë që ishte humbur, vëllezërit pastruan një tokë të shkatërruar nga lufta për Gurin e Filozofit, një relike fabulore që jep aftësinë për të kryer alkimi në mënyra të pamundura. Elricët nuk janë vetëm në kërkimin e tyre; ushtria e korruptuar e shtetit është gjithashtu e etur për të shfrytëzuar fuqinë e artefaktit. Po kështu janë Homunculi i çuditshëm dhe krijuesi i tyre në hije. Perlë mitike tërheq alkimistët ekzotikë nga mbretëritë e largëta, duke lënë dhëmbëza mjaft thellë për të frymëzuar vrasjen. Ndërsa Elricët e gjejnë rrugën e tyre të ndryshuar nga këta armiq dhe aleatë, qëllimi i tyre mbetet i pandryshuar - dhe lidhja e tyre e pathyeshme.
Njoftime falas, njoftime pune


SERIALET E SYGJERUARA