Seriale Me Titra Shqip: Vikings

Ended 2013 7.9 / 3620
Kategoria: Dramatik
Viti: Mar 3, 2013
Gjuha Origjinale: EN
Popullariteti: 894
Shikime: 3746
Trailer: YouTube
Pershkrimi
Aventurat e Ragnar Lothbrok, heroit më të madh të epokës së tij. Seriali tregon sagat e bandës së Ragnar të vëllezërve Viking dhe familjes së tij, ndërsa ai ngrihet për t'u bërë Mbreti i fiseve Viking. Si dhe një luftëtar i patrembur, Ragnar mishëron traditat skandinave të devotshmërisë ndaj perëndive. Legjenda thotë se ai ishte një pasardhës i drejtpërdrejtë i Odin, perëndisë së luftës dhe luftëtarëve.
Njoftime falas, njoftime pune


SERIALET E SYGJERUARA